Prešovčania po nadšenom výkone porazili lídra

25.02.2003 Celý región

Extraliga volejbalistov pokračovala tretím kolom nadstavbových skupín VK PU Prešov - Matador Púchov 3:1 (22, 23, -20, 21)PU: Kempa, Červeň, Škvarek, M. Sopko...
Extraliga volejbalistov pokračovala tretím kolom nadstavbových skupín VK PU Prešov - Matador Púchov 3:1 (22, 23, -20, 21)PU: Kempa, Červeň, Škvarek, M. Sopko ml. , Špaček, Tholt (libero Ondrušek, Váhovský, S. Soták, Hrivnák, Varchola).  Hralo sa 101 minút, pred 400 divákmi rozhodovali Höger a Hank.

Domáci nenastúpili na zápas v ideálnom zložení. Martin Sopko st. ostal v hľadisku s chrípkovými problémami, podobne postihnutý Škvarek nastúpil so sebazaprením a teplotou. V základnej zostave sa objavil 16-ročný Martin Sopko ml. , počas zápasu sa dostali ku slovu aj Hrivnák, ktorý hral po dlhodobom zranení a debutant, 17-ročný univerzál Viktor Varchola. Na lavičku sa po chorobe vrátil tréner Richard Vlkolinský a z výkonu svojich zverencov mal určite radosť. Hostia po vypadnutí z Top Teams Cupu nastúpili kompletní, na lavičke im akurát chýbal chorý tréner Ivan Štefko. Napriek všetkým problémom sa vysokoškoláci pustili do súpera bez bázne a hany. Lídra súťaže zaskočili enormnou bojovnosťou a v prvom sete dokázali od stavu 17:17 získať dôležité tri body, ktoré v končenom dôsledku rozhodli. V týchto momentoch dokázali Prešovčania eliminovať útok stredom, ktorý dovtedy Púchovčanom vychádzal najmä cez Ďaloga. Z domácich sa presadzoval bodovo najmä mladý Sopko, postupom času sa k nemu pridával v útoku aj Špaček.  Hádam rozhodujúci z hľadiska vývoja zápasu bol druhý set. Púchov v ňom zlepšil podanie, vybudoval si najmä vďaka účinnej spolupráci Jánošíka a Bartíka až päťbodový náskok. V úlohe žolíka však prišiel na ihrisko prešovský nahrávač Stanislav Soták. Pri jeho servise otočil PU z 17:21 na 22:21, navyše, nový nahrávač \"pustil\" do hry univerzála Tholta, ktorému sa dovtedy príliš nedarilo. Spolu so Špačkom však boli v ďalšom priebehu najviac bodujúcimi hráčmi (po 18 bodov) a v útoku minimálne kazili.  Tretie dejstvo začal Prešov, na nahrávke opäť s Kempom, dobre, viedol ešte 15:13, za tohoto stavu však pri podaní Jánošíka získali hostia osem bodov po sebe a znížili. Rozbehnutí vysokoškoláci však za podpory solídne zaplnenej haly nezložili zbrane. Vývoj štvrtého setu bol dlho vyrovnaný, od stavu 20:20 dokázali domáci ubrániť na sieti Bartíka a Ogurčáka, keď predtým rozburácali hľadisko niekoľkými výbornými zásahmi v poli a získali trojbodový náskok, ktorý si sústredenou hrou udržali až do konca. Za nadšený výkon si prvé víťazstvo nad Púchovom v tejto sezóne plne zaslúžili.  Viac informácií: o VK PU...